واحد تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه به گفتهٔ سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به «کار خلاقانه‌ای گفته می‌شود که به طور سیستماتیک انجام می‌شود تا به دانش موجود بیفزاید و این دانش را برای ابداع کاربردهای تازه به‌کارببرد.»

محور های اصلی تحقیق و توسعه در بانیان ایده های نوآورانه:
- نرم افزارهای مبتنی بر پردازش ابری
- نرم افزار های کاربردی برای سیستم عامل آندروید
- طراحی و ساخت سخت افزارهای هوشمند
- تولید رایانه های لوحی قابل حمل (تبلت)


در همین راستا تیم سخت افزار این مرکز پس از 2 سال کار تحقیقاتی و عملیاتی در تابستان سال 1389 موفق به ثبت اختراع اولین رایانه لوحی ایرانی با نام کرپی گردید.
در اواخر سال 1389 و در ادامه طرح بهینه سازی و بهبود کرپی از خنک کننده نانویی این دستگاه در نمایشگاه اختراعات تهران رونمایی گردید.
در سال 1390 از طرح اتوماسیون ارتباط با مشتری و رایانش ابری بر پایه تبلت در نمایشگاه رسانه های دیجیتال تهران رونمایی گردید.
از دیگر برنامه های این واحد در سال 1390 رونمایی از طرح اتوماسیون آموزشی بر پایه کرپی بود که تا پایان سال مقدمات این طرح آماده گردید.
موسسه بانیان ایده های نوآورانه بعنوان یک موسسه تحقیقاتی در زمینه سخت افزارهای هوشمند و رایانه های قابل حمل در ادامه روند تحقیقاتی خود در حال بررسی روند پیشرفت و آینده نگاری سخت افزارهای هوشمند است که قرار است نتایج آن در قالب مجلدی تا پایان بهار 1392 آماده گردد.

رسالت مدیریت تحقیق و توسعه بانیان ایده های نوآورانه شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود، به منظور برنامه ­ریزی برای تثبیت نقاط قوت و تبدیل نقاط قابل بهبود به قوت است. واحد تحقیق و توسعه(R&D) ارائه برنامه­ ریزی استراتژیک (زمانی، مکانی، مالی و نیروی انسانی) برای رسیدن به اهداف مطروحه، طراحی و بهینه ­سازی فرآیندهای تحقیقاتی و اجرایی ،تدوین برنامه­ های کوتاه ،میان و بلندمدت توسعه خدمات و انجام امور توسعه­ ای، هماهنگی طرح­ها و نیز برنامه ­ریزی اطلاع ­رساني ،تبلیغات و معرفي خدمات را در دستور کار خود قرار داده است.

کرپی، گارانتی تخصصی تبلت در ایران

نام کاربری:             رمز عبور:

[ ]
[ ]
منوی اصلی


تیم والیبال بانوان کرپی
اطلاعات بیشتر >>
تمامی حقوق سایت متعلق به موسسه بان میباشد.